+420 727 951 655
+420 543 214 800
info@valdiviatour.cz
„CESTOVÁNÍ NENÍ NIKDY OTÁZKOU PENĚZ, NÝBRŽ ODVAHY“


Aktuality

 

Nárok na odškodné za zpoždění mají cestující také u charterových letů

Na dovolenou do zahraničí vyrazí letos až 4,5 miliónu Čechů. Mezi klienty cestovních kanceláří přitom stále roste počet těch, kteří volí leteckou dopravu. Pokud se jejich let výrazně zpozdí, mohou žádat o finanční odškodnění. A to nejen na pravidelných linkách, ale i při charterových letech.

„Není zde žádný rozdíl. Pravidla pro vyplácení kompenzací za zpožděné lety realizované v rámci zájezdu s cestovní kanceláří platí v úplně stejném rozsahu, jako když si cestující všechno zajišťuje a objednává sám,“ říká František Herynk, ředitel společnosti Click2Claim, která se zabývá zajišťováním oprávněných kompenzací od leteckých společností pro své klienty.

Zvláště nyní v létě letecký provoz houstne, a přibývá tak i zpoždění letadel. To je pro cestující nepříjemné tím spíše, že průměrná délka pobytu Čechů v zahraničí se zkracuje. „Zatímco před deseti lety byl tento pobyt v průměru dva týdny, teď už je jen sedmidenní,“ sdělil Právu místopředseda pro vnější vztahy Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež. Klientům cestovek tedy záleží na každé hodině, kterou mohou v dané dovolenkové destinaci strávit.

Na kompenzaci za zpožděný let jim však podle nařízení Rady Evropy a europarlamentu vznikne nárok, jen když jejich letadlo přistane v cíli se zpožděním větším než tři hodiny a dojde k tomu vinou dopravce.

„Zároveň musí být dodržena podmínka, že se jedná o dopravce se sídlem v Evropské unii a alespoň jedno nástupní či výstupní místo cesty se nachází na území EU. U mimoevropských dopravců se pak musí jednat o let ve směru z Evropské unie, jinak nárok na kompenzaci nevzniká,“ vysvětluje Herynk.

Žádost podat svému dopravci

Za splnění těchto podmínek má podle evropského nařízení cestující při letu do 1500 kilometrů nárok na kompenzaci ve výši 250 eur (v přepočtu podle aktuálního kurzu 6520 Kč). Při letu od 1501 do 3500 kilometrů činí kompenzace 400 eur (10 440 Kč) a při ještě delším letu 600 eur (15 660 korun). Rozhodně tedy nejde o zanedbatelné částky.

Žádost o odškodnění musí cestující podat dopravci, s nímž letěl. Pokud dopravce neprokáže, že šlo o mimořádnou událost, kterou nezavinil, finanční kompenzace musí být při splnění zmíněných podmínek vyplacena. Že to letecké společnosti skutečně dodržují, potvrzuje mluvčí společnosti Travel Service Vlaďka Dufková.

„Evropským nařízením se řídíme od té doby, co je v platnosti. Kompenzace za zpoždění poskytujeme našim pasažérům v souladu s legislativou,“ ujistila Právo Dufková.

Jiří Novotný, Právo

 Zdroj: Novinky.cz    24.7.2017


 

5 tipů na exotickou dovolenou v létě

Pokud letos chcete dovolenou se vším všudy, zapomeňte na okoukané evropské pláže a vyražte za exotikou. Užijte si panensky krásnou přírodu, odpočinek, dobré jídlo i jedinečná dobrodružství. Lákají vás nové destinace a cizí kultury? Na vysněný pobyt můžete vyrazit ještě toto léto: s naší cestovní agenturou Valdivia tour objevíte množství zajímavých zájezdů od českých i německých cestovních kanceláří.

Dominikánská republika – země plná „nej“

 Pokud stále nevíte, kam letos na dovolenou, tou správnou volbou by mohla být země, kterou sám Kryštof Kolumbus nazval „rájem na zemi“. Nejenže zde naleznete nejvíce národních parků v Karibiku, nejdelší palmové plantáže, ale také nejstarší katedrálu na americkém kontinentě. Užijte si Santo Domingo a romantický pohled na koloniální architekturu, nebo podmanivé pláže ve vyhledávané lokalitě Punta Cana. Atmosféru exotické dovolené rozproudí vášnivý tanec merenge, výtečný rum a ručně balené doutníky. Vychutnejte si i vy letos svou nejkrásnější dovolenou.

Zanzibar – mýtická krajina s mnoha tajemstvími

 Africké rytmy, omamná vůně exotických květin a rozlehlé pláže lemované nádhernými palmami, to je pro Čechy stále tajemný Zanzibar. Symbolem tohoto ostrova je zelenomodrá voda Indického oceánu, která omývá zdejší pláže s bílým pískem. Kolorit plážového ráje dokreslují vzrostlé palmy a pestrý podmořský život. Neváhejte a vydejte se poznávat exotický ráj, kde vás nadchne nejen nádherná příroda, ale také kousek historie, díky které je část Zanzibaru zapsána do památek UNESCO.

 Srí Lanka – pravý dotek přírody

 Ostrov čaje, slonů a bohaté kulturní historie. Cejlonský čaj, který proslavil Srí Lanku po celém světe, zdaleka není jediným důvodem, proč byste se měli do této pozoruhodné země vydat. Nezapomeňte navštívit unikátní jeskynní chrám v Damulle, který je přes 2000 let starým poutním místem. Srí Lanka však nenabízí jen duchovní klid, ale také živý dotek přírody, velkou plochu ostrova totiž tvoří nádherné pláže lemované deštnými pralesy. Neváhejte také navštívit některý z přírodních parků, například proslulý park Minneriya, ve kterém se naskýtá jedinečná příležitost spatřit divoké slony indické. A na závěr si nezapomeňte vychutnat šálek lahodného cejlonského čaje.

Thajsko – královský odpočinek i bohatý noční život

 Thajské království, které známe jako Thajsko, je čarovnou zemí, jež vábí turisty na spoustu rozmanitých zážitků. Vydejte se do Bangkoku – pulzujícího velkoměsta, ráje nočního života a bohaté gastronomie. Zajímá vás historie? Pak si nenechte ujít návštěvu některého z mnoha klášterů – určitě navštivte Chrám smaragdového Buddhy. V Bangkoku najdete i další unikáty, například plovoucí market v Damoen Saduak. Toužíte-li po klidu a odpočinku, oddejte se relaxu na ostrovech, přes léto doporučujeme volit jižní ostrovy, např. Phuket, Koh Samui nebo Phi Phi, kde v tomto období prší jen minimálně. Ostrov Phi Phi se svými bílými plážemi je označován jako ráj na Zemi. V Thajsku si tak na své přijde každý.

 Kapverdské ostrovy - skutečný tropický ráj

 Poznejte chutě Afriky a vydejte se letos na Kapverdy – malý ostrovní stát, který se nachází u západního pobřeží afrického kontinentu a je proslulý nejen díky nádherným písečným plážím vulkanického původu a monumentálním skaliskům. Doporučujeme navštívit zejména proslulé ostrovy Sal, Boa Vista a Maio, kde se můžete nerušeně oddávat slunečním paprskům, šplouchání vln a omamnému klidu. Let z Prahy sem trvá jen zhruba 6 hodin, Kapverdy jsou tak dostupnou exotickou destinací na letní dovolenou. Pokud vás tedy neláká ruch evropských letovisek, jsou pro vás Kapverdy to pravé.


 

Počet last minute zájezdů klesá

Nabídka last minute zájezdů CK na začátek prázdni je letos o polovinu menší než loni. V srpnu, až začnou letní prázdniny v řadě západoevropských zemí, se nabídka zúží ještě více, uvedla Asociace CK.

Cestovní kanceláře mají stále v nabídce zájezdy na začátek prázdnin i do letos populárních evropských destinací jako Španělsko či Bulharsko, ale jde především o méně populární hotely. Např. CK EXIM tours uvádí, že nabídka last minute dovolených na začátek prázdnin je meziročně o pětinu menší. Před prázdninami CK navyšovala kapacity mimo jiné na Krétě, v Itálii (Sardinie, Sicílie, Kalábrie), či na Mallorce. Je zřejmé, že letos se více lidí rozhoduje opravdu na poslední chvíli. Obecně platí, že některé destinace jsou např. i vlivem zhoršené bezpečností situace výrazně levnější. Oblasti, o které je naopak vysoký zájem, nejsou zásadně dražší než loni, bývají ovšem podstatně dříve vyprodané.

Zdroj: iDnes, 1.7.2016 (ČTK)


 

Aktuality

Zdroj: 4.6.2016 MF Dnes

Turci zlevňují dovolené

 Zájem o cesty do Turecka spadl až o polovinu. Muslimské země zkoušejí zlevnit a posílit bezpečnost, aby někdo přijel. Dovolená v těchto zemích se tak může stát letos cenovým hitem. Jde především o Turecko, Egypt a Tunis. Za úbytkem cestujících stojí hlavně obavy z bezpečnosti. Proto země začínají více investovat do kontrol, např. se výrazně více hlídá vjezd na letiště i k hotelům, dále egyptská vláda nakoupila stovky skenovacích rámů a v resortech zvýšila počet členů bezpečnostních složek. Podobně posiluje bezpečnost i Turecko, kde stovky kamer nepřetržitě monitorují letiště, přilehlá parkoviště i silnice k hotelovým resortům. Dle vyjádření některých CK jsou zájezdy do Turecka nejlevnější za posledních 5 let. Týden all inclusive ve 4* hotelu vyjde na méně než 9.000,- Kč.  Ještě před pár lety přitom boom zájmu o Turecko tlačil ceny nad úroveň Řecka. Někteří prodejci ale očekávají, že v případě zájezdů na poslední chvíli bude právě Turecko ještě výhodnější než nyní.


 

Zdroj: 26.5.2016 - partnerská kancelář CK Neckermann

VYJÁDŘENÍ STAROSTY OSTROVA KOS GEORGE KYRITSISE:

Během minulého roku se na ostrov Kos dostalo několik uprchlíků a migrantů, kteří se přes Řecko snažili dostat dál do Evropy.

Díky snaze místních úřadů, politiků a cestovních kanceláří se jim podařilo nabídnout cennou pomoc a podporu jako projev solidarity. Nijak při tom nedošlo k ohrožení, nebo jakémukoliv jinému narušení dovolené místních turistů.

Od počátku roku 2016 se počet uprchlíků dramaticky snížil a v současné chvíli je zaznamenán nulový přírůstek. Na ostrově se aktuálně nachází 62 uprchlíků, kteří budou v dohledné době převezeni na pevninu, aby odtud mohli pokračovat dále do Evropy.

V souvislosti s tím byl na Kosu zaveden velmi efektivní systém registrace, pro který platí následující:

❤ Vyčlenění oblasti pro pobyt uprchlíků mimo hlavní město Kos

❤ NGO (místní odpovědný úřad) je umístěn ve stejné oblasti

❤ Všichni uprchlíci jsou transportováni do vyhraněného území a odtud poté převezeni do přístavu, aby mohli pokračovat dále do Athén

❤ Zvláštní důraz je kladen na bezpečnost města, kde jsou veškeré veřejné prostory udržovány volné a přístupné

Díky webovým kamerám instalovaným v hlavním městě (centrální náměstí a přístav), si může každý kdykoliv udělat obrázek o aktuálním dění. (http://www.kos.gr/en/kos/SitePages/webcams.aspx)

Kos je a i nadále zůstává čtvrtým turisticky nejoblíbenějším řeckým ostrovem. Nekonečné dechberoucí pláže, přírodní bohatství, historické památky, typická architektura spolu sinfrastrukturou nabízí výjimečnou pohostinnost a překrásné zážitky všem návštěvníkům ostrova Kos.

George Kyritsis,
Starosta ostrova Kos


 

Zdroj: 26.5.2016, ACK ČR  

 „Nebojte se cestovat do Řecka“

„Z níže uvedené zprávy České asociace CK vyplývá, že se není třeba obávat cestovat do Řecka. Uprchlická krize se stabilizovala a je více méně pod kontrolou. Částečně i v souvislosti s uzavřenou dohodou mezi Tureckem a EU o přesunu migrantů. Navíc Ministerstvo zahraničních věcí aktuálně nedeklaruje žádnou výzvu nebo zprávu o nestabilní situaci na řeckých ostrovech“.  

(Praha, 21. dubna 2016) Prodej zájezdů se během posledních týdnů v České republice i v celé Evropě zvyšuje. Z aktuálního průzkumu Asociace cestovních kanceláří České republiky vyplývá, že mnoho českých rodin má již své místo příští dovolené vybrané a nákupy zájezdů neodkládají. V oblíbených destinacích panuje klid a letoviska jsou připravena na letní sezonu.

Asociace cestovních kanceláří České republiky reaguje na včerejší informace českých médií o tom, že některým turisty oblíbeným zemím hrozí na plážích teroristické útoky. Italská zpravodajská služba, které měla být zdrojem, tuto zprávu okamžitě odmítla. 

Situaci komentuje Viliam Sivek, předseda Asociace cestovních kanceláří České republiky: „Česká republika má vynikající zpravodajskou službu, a pokud by v místech, kam Češi rádi jezdí, hrozilo jakékoliv nebezpečí, tak se prostřednictvím Ministerstva zahraničních věcí vše ihned dozvíme.“

O tom, že není důvod ke spekulacím, je možné se přesvědčit i na stránkách Ministerstva zahraničních věcí, které pravidelně zveřejňuje doporučení pro cesty. V aktuálně zveřejněných informacích nedochází k žádným podstatným změnám.

Cestovní kanceláře využívají své zahraniční partnery a delegáty v místech pobytu svých klientů a mají tak k dispozici nejaktuálnější informace o situaci. Individuálním turistům se před cestami doporučuje registrace v systému DROZD https://drozd.mzv.cz/, který v případě nouze umožňuje ministerstvu rychle české turisty informovat.

 „Prodeje v sousedním Rakousku či Německu jdou prudce nahoru, místa v kvalitních hotelech rychle ubývají, a pokud chtějí mít české rodiny ještě možnost vybrat si z kvalitní nabídky zájezdů, tak by své rozhodnutí neměly déle odkládat.“ doporučuje Sivek a doplňuje: „Určitě bych se nespoléhal na last minute. Současná situace, kdy v bezpečných zemích začíná poptávka pomalu převyšovat nabídku, umožní místním hoteliérům své ceny zvýšit, což se logicky promítne do cen zájezdů.“

Mezi nejoblíbenější země patří dlouhodobě Španělsko, Řecko, Chorvatsko, Itálie, Slovensko a Rakousko. V letošním roce se výrazně zvyšuje prodej zájezdů do Bulharska nebo Maďarska.

Viliam Sivek, předseda ACK ČR

1. Počasí a moře: Hlavní řecké přednosti

Řecko vás naláká průhledným mořem a krásnými plážemiFoto: Shutterstock.com

Hlavním důvodem, pro který se do Řecka jezdí, je stabilní letní počasí s teplotami nad 30 °C, nebe bez mráčků a tyrkysové moře. Tak vypadá Řecko v katalozích cestovních kanceláří.

Pravdou je, že moře představuje jednu z nejcennějších komodit, jimiž Řecko disponuje. Díky mnoha ostrovům čítá řecké velmi členité pobřeží, na 15 000 km2. Čili skoro dvakrát více než pobřeží Itálie! Pláže jsou pískové i oblázkové a nejvyšší mezinárodní ocenění pláží „Blue flag“ se dostalo hned 392 z nich.

2. Památky doslova na každém kroku

V Řecku najdete památky doslova na každém kroku. Od odkazů na tu nejstarší evropskou civilizaci na Krétě přes byzantský středověk na Peloponésu až po moderní architekturu zastoupenou olympijským stadionem z roku 2004. 

Území dnešního Řecka bylo před více než dvěma tisíci let rodištěm civilizace v evropském smyslu slova. Touto civilizací rozumíme počátky demokratického zřízení, ideje o vnímání světa i o roli člověka na Zemi, praktikování celosvětového míru a podobně. Mnohé z těchto antických řeckých „vymožeností“ praktikujeme do dnešních dnů.


 

Zdroj: 24.5.2016, web.

Hřensko a okolí turistický průvodce ke stažení zdarma pro Vás zde: http://pruvodce.region-ceskesvycarsko.cz/

Turistické a cyklo trasy + tipy na výlety Vám rádi zašleme we wordu emailem - pište si na info@valdiviatour.cz

 


 

Zdroj: 23.5.2016 http://cestovani.idnes.cz/seychely-dovolena-praslin-la-digue-coco-de-mer-fot-/kolem-sveta.aspx?c=A160430_120544_kolem-sveta_top

SEYCHELY - Kolik si připravit

Na Seychelách nepotkáte příliš batůžkářů. Zdejší hoteliéři se orientují spíš na bohatší klientelu. I když pronajmout si pokoj nebo chatu je zde také možné. Ceny za pronájem domku se pohybují od 80 do 150 eur za dvojlůžkový pokoj. Čtyřhvězdičkový hotel začíná na zhruba 270 eurech a pobyt v pětihvězdičkovém resortu, jakým je například Paradise Sun, začíná na 500 eurech. Není však problém utratit tu i několik tisíc euro za jednu noc. Vše záleží od luxusu, který si hodláte dopřát.

Ceny v restauracích jsou pro Čechy o něco vyšší, nicméně přiměřené. Místní se nejčastěji stravují v bufetech, kde vám dají například rybu na kari do krabičky s sebou. Za takový oběd zaplatíte do padesáti rupií. Což je necelých sto korun.

Ten, kdo chce zažít cenový šok, měl by vyrazit na trh ve Victorii. Krom exotického ovoce, květin a koření tam místní rybáři prodávají své úlovky. Zhruba desetikilový tuňák či jiná varianta podobné ryby (pozor, neváží se, místní ji berou celou) tu v přepočtu vyjde na zhruba tři sta korun.

Letadlo a trajekt

Na Seychely vás z Prahy dovezou Emirates Airline. S přestupem v Dubaji vás tam vezmou za zhruba 25 tisíc. Condor Airlenes, které létají z německého Frankfurtu, vycházejí o pár tisíc levněji.

Mezi Victorií a Praslinem jezdí několikrát pravidelný trajekt Cat Cocos Ferry. Ceny začínají na 49 eurech. O něco dražší alternativou je letecké spojení mezi ostrovy.


 

Zdroj: iDNES.cz  17.5.2016 

Letošní propad na trhu a omezená možnost last minute zájezdů

 Trh se zájezdy se letos v Česku kvůli dopadům uprchlické krize a obavám lidí z cest do některých zemí propadne až o 20%. Pokles vyplývá i z kapacit nasmlouvaných charterových letů na léto. Letošní sezóna bude první, která bude bez „last minute“ zájezdů, tvrdí šéf EXIM tours Ferid Nasr.

Některé CK na léto omezily nabídku dovolených do Turecka, Tuniska, Egypta i části řeckých ostrovů až o 50%. Řada evropských destinací jako je Španělsko, zejména Mallorca, Itálie a Bulharsko přitom hlásí již nyní až 80%  vyprodanost hotelových kapacit na hlavní sezónu. „Sezóna bude letos bez last minute zájezdů, ani zájezdy „na poslední chvíli“ do Turecka či Tuniska nebudou, protože jsme omezeni kapacitou, dodal Nasr“. Češi přitom i v letošním roce s koupí zájezdů vyčkávají právě až na léto.


 

Zdroj: FTI, 13.5.2016

HURÁÁÁ AKCE DĚTI ZDARMA!! Ušetřete teď!
Rodinná dovolená snů v nejlepších 4*, 5* hotelech - toto léto v TURECKU!!

- náš partner píše: Na letošní letní dovolené mohou rodiny ušetřit až 800 euro - a děti ji mohou mít zadarmo!
Tuto akci nám umožnil známý německý touroperátor, odlety Vídeň pro Moraváky a pro Čechy najdeme třeba Lipsko nebo to co máte blízko.

Organizátor hradí dvoum ratolestem v rámci jednej rodiny nejen ubytovaní a stravu, ale i leteckou dopravu se spol.SunExpress

Platné výlučně pro období od 23.června do 12. srpna 2016

30 vybraných hotelů 4* - 6* je tu - kontaktujte nás.

Vaše Valdivia.


 

Zdroj: MF DNES, 6.5.2016

Češi se vracejí k Baltu

Zájem o pobyty u moře v Polsku a Německu roste až o 100%. Hlavním důvodem je bezpečí a mírnější počasí, které některým více vyhovuje. Také snadno dostupná destinace, vzhledem ke kratší vzdálenosti. V případě Polska i bezproblémová komunikace a příznivé ceny v penzionech a hotelech. Jednou z hlavních nevýhod Baltu je nevyzpytatelné počasí. Voda je rozhodně studenější, než na co jsou Češi zvyklí ze Středomoří, nicméně pro řadu lidí, kterým vysoké teploty nevyhovují, je však Balt příjemným kompromisem.


 

Zdroj: Právo, 2.5.2016

Některé dovolené u moře podraží

Letní dovolené se blíží a některé CK oznamují zdražování. Argumentují tím, že smluvně zajištěné zájezdy již vyprodaly a nové dokupují za vyšší cenu. Především se jedná o destinace Španělsko (hlavně Mallorca a Ibiza), dále Řecko (vyjma ostrovů Lesbos a Kos) a také Itálie. Lze očekávat vyšší ceny i u Bulharska a Chorvatska, kde se zájem zřejmě zvýší až o 20%. Částečně i proto, že tyto destinace nejsou zasaženy migrační krizí, ani zvýšeným bezpečnostním rizikem.  


 

Novinky ve Spojených arabských emirátech !!

 

Ze zahraničí

Spojené arabské emiráty schválily zákon Maroduša, který přikazuje turistům ctít muslimské zvyky a tradice   

Spojené arabské emiráty v tichosti schválily zákon Maroduša, který je mířený na západní turisty. Zákon pod pohrůžkou trestu smrti nakazuje turistům, kteří do Emirátů zavítají, aby dodržovali muslimské zvyky a kulturu.

Turisté ve Spojených arabských Emirátech jsou tak nyní povinni například modlit se 5krát denně, či mají zakázáno jíst vepřové maso. Turistky navíc musí povinně nosit burku a zahalovat svoje tělo. Ženy tak nyní mohou zapomenout na procházky a opalování na pláži v Dubaji. Za porušení tohoto zákona hrozí turistům velmi tvrdé tresty – od tučné pokuty, až po veřejné ukamenování.

„Je mi zle z toho, jak zde turisté ze západních zemí chodí po našich ulicích a chovají se jako dobytek. Jsou v naší zemi! Musí ctít naši kulturu a naše zvyky! Zákonem Maroduša je k tomu chceme přinutit. Turisty, kteří se nepřizpůsobí, pak čekají tvrdé tresty!“ prohlásil ministr vnitra Spojených arabských emirátů.

K Emirátům se chystají připojit i další země – například Turecko či Saúdská Arábie. Podporu zákonu vyjádřila i Evropská unie, která by do budoucna chtěla tento zákon zavést i v Evropě.

“Maroduša je skvělý krok, který pomůže zachránit arabskou kulturu. Ta posledních několik let pomalu umírá, díky řízené invazi evropských a amerických turistů,” řekla k zákonu německá kancléřka Angela Merkel.